۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
1400/08/16 اطلاعیه ثبت نام وام  های دانشجویی برای نیمسال اول 1401-1400
اطلاعیه ثبت نام وام های دانشجویی برای نیمسال اول 1401-1400


اطلاعیه ثبت نام وام  های دانشجویی برای نیمسال اول 1401-1400

به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان  و ابلاغ رسمی آیین نامه جدید پرداخت وام ، سامانه ثبت درخواست وام های دانشجویی برای نیمسال اول  01-1400به آدرس   https://bp.swf.ir/  تا تاریخ 1400/09/24 جهت ثبت تقاضای انواع وام برای تمامی دانشجویان غیر سنواتی روزانه و نوبت دوم (شبانه) مستعد کم بضاعت، غیر شاغل و غیر بورسیه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد. دانشجویانی که دارای پرونده رفاهی بوده و ترم های قبل هم وام گرفته اند  ابتدا آیین نامه جدید را به طور کامل مطالعه و در صورت داشتن شرایط لازم هرچه سریعتر اقدام  به ثبت درخواست نمایند.

تذکر مهم برای دانشجویانی که تاکنون وام نگرفته اند و پرونده و سند تعهد محضری ندارند :

مدارک لازم :

1-  ارایه اصل سند تعهد محضری  جدید مطابق فصل پنجم آیین نامه پیوست  که از طریق آدرس http://confirm.ssaa.ir سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قابل تصدیق باشد( الزامی برای تمامی متقاضیان وام )

تذکر مهم : ارایه سند تعهد با فرمت قبلی به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد

2-  ارایه اصل آخرین حکم کارگزینی ضامن یا ضامنین دارای مهر و امضای دستگاه مربوطه (شرایط کامل ضامنین در ماده 11و12فایل پیوست آمده است حتما دقت کنید تا سند تعهدتان به خاطر ضامن نامعتبر برگشت نخورد)

3- ارایه اصل گواهی کسر از حقوق برای ضامن یا ضامنین فقط به نام صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف به مبلغ حداقل 30میلیون تومان مطابق تبصره های 1و2و3 قسمت ب ماده 12 آیین نامه جدید در فایل پیوست( هرگونه عدم تطابق برگشت خواهد خورد)

4-  ارایه شماره حساب  فعال و شماره شبای بانک تجارت به نام متقاضی وام (مختص دانشجویان روزانه )

5-  ارایه تمامی مدارک مربوط به هر وام(مبایعه نامه، فاکتور، سند ازدواج و مدارک دیگر...) مطابق فایل پیوست

        این دانشجویان لازم است  ابتدا فرم خام سند تعهد محضری را از فایل پیوست همین جا تهیه و پس از تکمیل و آماده کردن آن در دفاتر اسناد رسمی ، اصل آن به همراه اصل مدارک بندهای 2و3و4و5 فوق را به آدرس بیرجند میدان ابن حسام بولوار صنعت و معدن دانشگاه صنعتی بیرجند اداره رفاه دانشجویی (آقای سروش) حداکثر تا تاریخ1400/09/24 از طریق پست ارسال نمایند و پس از تایید مدارک و پرونده خود توسط این اداره ، آنگاه  تنها با استفاده از مرورگر فایرفاکس از طریق آدرس  https://bp.swf.ir/  به قسمت ثبت نام دانشجوی جدید رفته وپس ازتکمیل وثبت مشخصات ،از طریق پرتال دانشجویی درخواست وام  خود را ثبت نمایند.

نکات بسیار مهم :

1-  تاکید می گردد حداکثر مهلت تحویل مدارک برای کلیه وام ها تا تاریخ 1400/09/24 می باشد و پس از آن به هیچ عنوان مدارکی تحویل گرفته و بررسی نخواهد شد.

2-  به دلیل انجام صحت سنجی آنلاین به هنگام ورود به پرتال دانشجویی، تمامی متقاضیان امور رفاهی( وام، خوابگاه و تغذیه) می بایست دارای سیم کارت تلفن همراه به نام خود باشند. در صورتی که ندارید حتما تهیه کنید.

3- تاکید می گردد سیر مراحل اخذ وام به هیچ وجه تضمین کننده اعطای وام به دانشجو نمی باشد ودر صورت تکمیل و تحویل مدارک در زمان مشخص و تایید این اداره و تامین منابع مالی از سوی صندوق رفاه دانشجویان و تایید صندوق ، به دانشجویان عزیز وام اعطا خواهد شد.ضمن اینکه با توجه به عدم تامین اعتبار لازم از سوی صندوق رفاه برای وام های تحصیلی،شهریه و ضروری و باتوجه به اولویت های موجود، احتمالا امکان تخصیص سقف وامهای مذکور برای همه متقاضیان مقدور نخواهد بود،هرچند این اداره طبق معمول تمام تلاش خود را برای گرفتن اعتبار لازم انجام خواهد داد.دانشجویان حتما این مورد را مدنظر قرار دهند.

4- تاکید می گردد در صورت جعل کردن هرگونه مدرک مورد نیاز برای وام ، دانشجوی خاطی  از کلیه  خدمات رفاهی تا پایان تحصیل محروم و با وی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. پس دانشجویان در این مورد دقت لازم را نمایند.

5- آیین نامه شرایط و مدارک لازم جهت انواع وام های دانشجویی در فایل پیوست وجود دارد که دانشجو می بایست حتما قبل از درخواست وام آن را مطالعه و در صورت داشتن شرایط و مدارک لازم ،در سامانه درخواست وام دهد.

6-  شرایط بازپرداخت وام ها( به جز وام ودیعه مسکن متاهلی) برای دانشجویانی که فارغ التحصیل می شوند ، در قالب اقساط  پس از فراغت از تحصیل است (به همه وام ها کارمزد مطابق فرمول موجود در فصل دوم  ماده 8 آیین نامه پیوست تعلق می گیرد ضمنا حداقل مبلغ هر قسط ، ماهانه دویست هزار تومان خواهد بود.)ولی دانشجویانی که انصراف می دهند و یا اخراج می شوند و یا به دانشگاهی دیگر انتقال می یابند ویا وام ودیعه مسکن متاهلی گرفته اند، همان روز تسویه با واحدهای دانشگاه باید یکجا ، تمام وام های دریافتی را تسویه کنند.

7- لازم به توضیح است که مشخصات دانشجو و ضامنین وی از طریق سامانه کدینگ وزارت علوم و سامانه ثبت احوال طبق دستور وزارت علوم  بررسی می شود و در صورت عدم تایید، هیچ درخواست وامی از دانشجو، ثبت سامانه نخواهد شد. (دانشجو نباید پرونده باز آموزشی دیگری داشته باشد)

8- در صورت داشتن هرگونه پرسشی در ساعات اداری با شماره تلفن های 05632252180 (آقای سروش)ویا 05632391292 رییس اداره رفاه دانشجویی تماس بگیرید.

9-  در ضمن آموزش تصویری کامل مراحل ثبت نام و اسناد و مدارک لازم برای انواع مختلف وام به همراه شرایط ضامنین  جهت اطلاع و بهره برداری به پیوست می باشد.

 

آیین نامه پرداخت و باز پرداخت وام‌های دانشجویی 

فرم خام سند تعهد نامه محضری دانشجویی

جدول مبالغ وام های دانشجویی نیمسال اول 1401 - 1400 

مدارک لازم جهت سند تعهد نامه دانشجویی

انواع وام های دانشجویی 

دستورالعمل نحوه ورود به پرتال دانشجویی 

پرسش های متداول دانشجویان و کارشناسان دانشگاه‌ها در حوزه پرداخت وام 

شرایط ضامنین برای بهره‌مندی از وام های دانشجویی 

شرایط ضمانت وام های دانشجویی تعداد ضامنین 

نحوه ثبت نام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه 


 

اداره رفاه دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند 

  
تعداد بازدید: 12

اطلاعات تماس


نشانی: بیرجند، میدان ابن حسام، بلوار صنعت و معدن
معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند
کدپستی: 9719866981
شماره تماس: 05632391240
دورنگار: 05632252114
رایانامه:
ساعت کاری: 7 الی 15

دسترسی سریع


روابط عمومی
معاونت آموزشی
معاونت پژوهش و فناوری
معاونت فرهنگی و اجتماعی
معاونت دانشجویی
معاونت اداری و مالی
دفتر حراست دانشگاه
دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه

تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98


انتخاب واحد : 13 لغایت 18 بهمن ماه 98

شروع کلاس ها : 19 بهمن ماه 98

حذف و اضافه : 26 لغایت 27 بهمن ماه 98

حذف تک درس : 28 بهمن ماه لغایت 10خردادماه 98

هفته ارزشیابی اساتید : 27 اردیبهشت ماه لغایت 2خردادماه 99

پایان کلاس ها : 22 خردادماه 99

شروع امتحانات : 24 خردادماه99 ( به مدت 14 روز با احتساب پنج شنبه ها) 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دانشگاه صنعتی بیرجند می‌باشد
Powered by DorsaPortal